Audycja muzyczna

Opublikowano 14 czerwca 2024, 11:56

13 czerwca 2024 r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna. Tym razem dzieci zapoznały się z polskimi tańcami ludowymi i narodowymi, m.in.: Polonez, Krakowiak, Oberek, Polka Rzeszowska. Nieodłącznym elementem każdego pokazu tanecznego były odpowiednio dobrane stroje, podkreślające charakter danego tańca. Tancerze zaprezentowali dzieciom elementy stroju szlacheckiego – kontusz, góralskiego – parzenice, krakowskiego – spódnicę z czerwonymi frędzlami, łowieckiego – zapaskę na sukience i chustę w kwiaty, rzeszowskiego – gorset, korale, spódnicę, kabatki. Chętni przeszli szybki kurs taneczny. Mogli również przymierzyć stroje, w których wyglądali bardzo dostojnie.

Dziękujemy muzykom – nauczycielom Szkoły Muzycznej Yamaha za profesjonalne przeprowadzenie pięciu audycji muzycznych w tym roku szkolnym, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.