„Strofy o przyrodzie”

Opublikowano 21 maja 2023, 03:10

W czwartek 18 maja 2023 r. w ramach przygotowań do Dnia Patrona odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pod hasłem „Strofy o przyrodzie”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka i otaczającej przyrody, popularyzacja poezji i rozbudzanie aktywności uczniów poprzez dobrowolny udział w organizowanych konkursach.

Dwanaścioro uczniów z klas IV -VI zaprezentowało najpiękniejsze wiersze polskich autorów, których tematem przewodnim było piękno przyrody ojczystej.

Jury w składzie Pani Barbara Matejek i Pani Elżbieta Łubgan-Sotyska oceniało dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy wykonawcy  zaprezentowali się bardzo dobrze, zadbali o odpowiedni strój, niektórzy także o rekwizyty. Jury postanowiło przyznać 5 nagród, ale ogłoszenie wyników konkursu  nastąpi w Dniu Patrona. Wszyscy zaś uczestnicy konkursu otrzymają oceny z języka polskiego za recytację.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!