Mocna drużyna w Czwórboju LA

Opublikowano 21 maja 2023, 08:42

W zawodach na szczeblu gminnym, które odbyły się 16 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wilczej Woli drużyna chłopców naszej szkoły zajęła I miejsce, co dało jej awans na zawody powiatowe. Czwórbój to bardzo wyczerpujące zawody sportowe, ponieważ każdy uczestnik bierze udział w każdej dyscyplinie, tj. bieg na 60m, bieg na 1000m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Za uzyskany wynik z każdej konkurencji otrzymuje się punkty, które następnie się zsumowuje i to daje wynik i miejsce całej drużyny. W piątek 19 maja udaliśmy się do Kolbuszowej by zmierzyć się z drużynami z powiatu kolbuszowskiego. Drużna chłopców w składzie: Michał Rojek, Krzysztof Puzio, Tomasz Rębisz z klasy 6, Bartłomiej Sudoł z kl.5, Karol Byczek i Maksymilian Laskowski z kl.4 zajęła II miejsce w powiecie. A Michał Rojek został najlepszym zawodnikiem zawodów zdobywając 221 punktów, co daje mu możliwość udziału w zawodach wojewódzkich. Jesteśmy bardzo dumni z chłopców, gratulujemy im sukcesu sportowego, dziękujemy, że rozsławili naszą szkołę, a Michałowi życzymy sukcesu na szczeblu wojewódzkim.