Przedszkolaki z sukcesami na Festiwalu Piosenki w Dzikowcu

Opublikowano 17 maja 2023, 05:56

16 maja  odbył się XV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Śpiewam bo lubię”, organizatorem konkursu było Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu. W konkursie tym, nasze przedszkole reprezentowały trzy zespoły. Pierwszy zespół z grupy dzieci 3 i 4 letnich w składzie: Kornelia Kopeć, Marcelina Tokarz, Ignacy Pruś, Karol Wilk, Wiktoria Puzio zaprezentował się w piosence „Strach”. Kolejne zespoły były z grupy dzieci 5 i 6 latków. Pierwszy zespół w składzie Kaja Pruś, Nina Kubiś i Ksawery Wilk zaprezentował swoje umiejętności wokalne w piosence: „Kosmiczna wycieczka”. Drugi zespół w składzie: Hanna Białek, Pola Podczaska, Emilia Tokarz, Wiktoria Szczęch, Kaja Pruś i Nina Kubiś zaśpiewały piosenkę „Gimnastyka”. Kaja i Ninka spędziły długie godziny nad ćwiczeniem układu do treści piosenki. Nie zabrakło gwiazd, przysiadów, szpagatów, pajacyków. Dziewczyny z zerówki swoim śpiewem i układem choreograficznym wywalczyły I miejsce.
Kolejne sukcesy zdobyliśmy w kategorii soliści. Laura Wójcik z grupy maluchów zaprezentowała się w piosence „Moja Polska” i zajęła III miejsce. Z grupy starszaków I miejsc zajęła Wiktoria Szczęch z piosenką „Na podwórku w piaskownicy”. Serdeczni dziękujemy Pani Bogumile Kosiorowskiej za organizację festiwalu w którym dzieci mogą prezentować swoje talenty.
A naszym przedszkolankom gratulujemy miejsc na podium i życzymy dalszych sukcesów!