Pamiętamy o Marii Konopnickiej

Opublikowano 5 marca 2023, 05:18

Dzieci z klas I-III wraz z panią Grażyną Wójtowicz przygotowały akademię poświęconą twórczości Marii Konopnickiej. Występ odbył się 4 marca 2023 r. Akademia rozpoczęła się od inscenizacji wiersza pt. „Stefek Burczymucha”. Następnie uczennice z klasy V Milena Kopeć i Magdalena Klecha zapoznały zebranych z życiem i twórczością naszej wspaniałej pisarki. W dalszej kolejności dzieci z klasy I zaprezentowały utwór pt. „Krasnoludki” w nawiązaniu do książki Marii Konopnickiej pt. „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Później nastąpiła część dotycząca poezji,  w której pani Konopnicka odkrywa przed nami świat wiejskiej przyrody: łąkę, sad, ogród, las w których żyją dzikie zwierzęta. Dzieci zaprezentowały utwory  „Jesienią”, „W ogródeczku”, „Tęcza”, „W lesie”. W dalszej kolejności uczniowie z klasy II i III zagrały scenki dotyczące dziecięcych zabaw i problemów. Pani Maria Konopnicka miała sześcioro dzieci, więc ten świat był jej bardzo bliski. Widzowie obejrzeli scenki pt. „Na zasadzce”, „Pranie”, „Parasol”, „W szkole”. Na zakończenie cała grupa zaśpiewała piosenkę dobrze znaną starszemu pokoleniu zatytułowaną „Jadą, jadą dzieci drogą”. Na uwagę zasługuje fakt, że w występie wzięły udział wszystkie dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Oczywiście były tremowane, ale każde z nich świetnie poradziło sobie ze swoją rolą. Akademia szczególnie podobała się najmłodszym widzom, czyli przedszkolakom.