Aby tradycja nie zaginęła

Opublikowano 13 stycznia 2023, 06:36

Grupa muzycznie zakręconych uczniów w czwartkowy wieczór zorganizowała koncert kolęd i pastorałek pt. „Przekażmy sobie znak pokoju”. Na ich zaproszenie odpowiedziała grupa kilkudziesięciu osób, a wśród nich byli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo występujących, ale także radni z Wilczej Woli pani Józefa Kopeć i pan Jan Jarosz, nauczyciele, emerytowani pracownicy szkoły, mieszkańcy Wilczej Woli. Młodzi artyści wystąpili ze znanymi kolędami oraz oryginalnymi pastorałkami. Było energetyczne „Przybieżeli do Betlejem”, nostalgiczna „Maleńka miłość”, jak i wzruszające „Przekażmy sobie znak pokoju” oraz wiele, wiele innych utworów. Radosnej atmosferze dała się ponieść zgromadzona publiczność, która wspólnie z dziećmi zaśpiewała „Wśród nocnej ciszy” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Ciekawym urozmaiceniem występów było pojawienie się instrumentalistów. Dziewczęta z klasy VI zagrały na bum bum rurkach, keybordzie i dzwonkach, a były to: Anita Opalińska, Kinga Żołdak, Elena Byczek, Zuzanna Kowal, Nikola Wdowiak, Kinga Wyka. Śpiewająco zaprezentowali się: Karolina Ozga, Monika Masłowska, Oliwia Tęcza, Oliwier Puzio, Gabriela Płaza, Zuzanna Szczęch, Natalia Kowal, Nadia Wdowiak, Michał Masłowski, Magdalena Klecha, Milena Kopeć, Zuzanna Kowal (kl.6), Nikola Wdowiak. Przygotowywali się: Julia Bajek, Zuzanna Klecha, Wojciech Klecha, Elena Kopeć (niestety pokonała ich ospa).

Dbajmy o polskie zwyczaje, pielęgnujmy je, są po prostu piękne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom za poświęcony czas, przygotowania, odwagę, wspaniałe występy, pozytywne emocje. Życzymy im podejmowania dalszych ciekawych inicjatyw nie tylko na muzycznej niwie. Specjalne podziękowania kierujemy do pani Agaty Klechy, która była profesjonalnym asystentem technicznym i świetnie się sprawdziła w tej roli.