Bajkowy Bal Karnawałowy

Opublikowano 16 stycznia 2023, 10:25

Ostatnia sobota 14.01. przebiegała w naszej szkole pod znakiem zabawy. Uczniowie mieli tzw. choinkę, której mottem były bajki, baśnie i inne fantazje. Chętni mogli przebrać się za ulubione postaci z bajek lub filmów i na początku przeparadować przez kolorowo udekorowaną salę taneczną w rytm muzyki z filmu „Akademia pana Kleksa”. Wszystkich zebranych przywitała tajemnicza postać profesorki magii i czarodziejstwa, która poprowadziła całą imprezę. Oprócz zabaw tanecznych organizowanych przez dziewczęta z Koła Wolontariatu (obowiązkowa macarena i kaczuchy) prowadzono różne konkursy związane z literaturą dla dzieci. I tak pomocnicy pomagali Kopciuszkowi rozdzielić spinacze od makaronu, który trzeba było policzyć; 12 książąt szukało swoją księżniczkę, by zatańczyć z nią na balu; rycerze zaplatali warkocz długowłosej Roszpunce; drużyny zmierzyły się w bajkowym quizie wiedzowym. Profesorka transmutacji również czarowała, zamieniała tańczących w instrumenty albo dyrygenta, który pokazywał figury, jakie należało naśladować. Wszystkich zabaw nie sposób wymienić. Najaktywniejsi mogli liczyć na drobne nagrody: cukierki, jajka niespodzianki, czekoladki, pierniczki. Młodzież ze starszej grupy mogła pobawić się przy skocznych rytmach proponowanych przez DJ-a. Należy dodać, że rodzice, pod dowództwem przewodniczącej pani Elżbiety Sudoł, przygotowali dla swoich dzieci bardzo bogaty i różnorodny poczęstunek – watę cukrową, popcorn, frytki, nugetsy, paczki, butelkę wody mineralnej. Niektórzy głównie spędzali czas w kolejce po słodkości. Szkoda, że nie wszyscy ulegli atmosferze wesołej zabawy. Część bajkowa zakończyła się wręczeniem cukierków dla przebranych księżniczek, ninja, kotków, Wendy … oraz dla najaktywniejszych rodzin: Kubisiów , Tęczów i rodziny Masłowskich, która otrzymała nagrodę główną (niespodziankę ufundowaną przez profesorkę Minerwę McGonagall) – bilety do kina na bajkę „Kot w butach. Ostatnie życzenie” (największe zasługi w rodzinie ma mama, która brylowała na sali jako Cyganka i zachęcała do zabawy wszystkie dzieci).  Bal należy zaliczyć do bardzo udanych, namawiamy rodziców do liczniejszego włączenia się w zabawę w przyszłym roku. Wierzymy też, że dzieci zostały zmotywowane do sięgnięcia po bajki i książki ze szkolnej biblioteki! Kto dużo czyta, mógł się wykazać wiedzą i zdobywać nagrody.

P.S. Uprzejmie informujemy, że podczas zabaw nie ucierpiał żaden makaron! Został ugotowany i przekazany zaprzyjaźnionym kurom!