Zuzia wyśpiewała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek

Opublikowano 13 stycznia 2023, 08:30

Zuzanna Klecha z kl. V i Zuzanna Kowal z kl. VI wzięły udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek, który organizował Dom Kultury w Krasnem. Konkurs polegał na wykonaniu nagrania utworu tematycznego w odpowiedniej scenerii i wysłaniu przez specjalny internetowy formularz. Nasze uczennice zostały nagrane tuż przed świętami Bożego Narodzenia przez Anitę Opalińską, a wykorzystała ona do tego nasz aparat wraz ze statywem (sprzęt został zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”). Dziewczęta występowały na szkolnej akademii z okazji świąt, co stało się okazją do muzycznych przygotowań. Kolejnym etapem była ocena nadesłanych nagrań przez profesjonalne jury złożone z zawodowych muzyków, którzy zaprosili najlepszych do finału. Wśród zakwalifikowanych do przesłuchań finałowych znalazła się Zuzia Kowal. 12 stycznia pojechała do Krasnego reprezentować naszą szkołę. Po emocjonującym występie okazało się, że otrzymała wyróżnienie. Bardzo gorąco gratulujemy naszej przewodniczącej, jesteśmy dumni z jej sukcesu. Z takich osób młodsi powinni brać przykład!

Bardzo dziękujemy rodzicom Zuzi za pomoc, zawiezienie i towarzyszenie jej w czasie konkursu.