Kolejna odsłona projektu „Moda na bezpieczeństwo” – Festiwal Bezpiecznej Piosenki

Opublikowano 2 października 2022, 04:12

W piątek 30 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować się w autorskich kompozycjach nawiązujących do szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Każda klasa wykonała samodzielnie napisaną piosenkę do wybranej i znanej melodii. W przypadku uczniów klas 1-3 były to występy całych klas, natomiast w przypadku uczniów starszych dominowały grupy kilkuosobowe. Słowa najczęściej związane były z bezpiecznym poruszaniem się pieszych, rowerzystów i właściwym zachowaniem się w szkole. Wszyscy wykazali się ogromnym talentem, świetnym słuchem i zdolnościami wokalnymi. Niektórzy uświetnili swoje występy odpowiednimi „gadżetami” w postaci kasków czy kart z numerem alarmowym 112. Jury, a zasiadały w nim nasze drogie emerytowane nauczycielki pani Janina Wilczek oraz pani Grażyna Tokarz, było zaskoczone dużym zaangażowaniem występujących. A jaka była decyzja? O tym we wtorek, 4 października, na podsumowaniu projektu „Moda na bezpieczeństwo” współfinansowanego przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce” z Kolbuszowej, który trwał od mara br. Podczas planowanej imprezy wręczone zostaną nagrody z wszystkich konkursów związanych z bezpieczeństwem, będą też inne drobne niespodzianki.

Dziękuję za aktywny udział uczniom i wychowawcom oraz szanownemu jury za pracę! – koordynator projektu Barbara Matejek