Szkolny Konkurs Językowy „European and country vocabulary”

Opublikowano 2 czerwca 2024, 06:36

W tym roku szkolnym tematem konkursu językowego były nazwy państw, narodowości, języków oraz słownictwo związane z życiem społecznym w języku angielskim. Temat konkursu związany był szczególnie z państwami europejskimi w związku z obchodzoną w tym roku 20 rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej. Konkurs został podzielony na 3 kategorie wiekowe oraz 2 etapy, z których pierwszy miał formę pisemną, a drugi ustną.

Oto najlepsi uczniowie w każdej kategorii:

kl. I i II:

I miejsce: Lena Sołtys, kl.II,

II miejsce: Pola Podczaska, kl.I

III miejsce: Oliwia Tęcza, kl. II

Kl. III-IV

I miejsce: Elena Kopeć, kl.IV

II miejsce: Oliwier Puzio, kl. III

Kl. V-VIII

I miejsce: Martyna Sudoł, kl.VIII oraz Emilia Kopeć, kl.V

II miejsce: Milena Kopeć, kl.VI

III miejsce: Zuzanna Kowal, kl.VII

Gratulujemy zwycięzcom!