Referendum szkolne w związku a akcją „Talenciaki”

Opublikowano 16 listopada 2023, 04:42

Dzisiaj 16 listopada w naszej szkole odbyło się ogólnoszkolne referendum. Tematem głosowania był wybór nagrody w konkursie „Szkoły pełne talentów” organizowanym przez sieć sklepów Lidl. W akcji na dzień dzisiejszy zgromadziliśmy 489 „talenciaków”.  W ramach tej puli można było wybrać pakiet 5 klasycznych gier świetlicowych lub zestaw do nauki ułamków albo zestaw farb i klejów.  Sprawa okazała się bardzo bliska uczniom, gdyż frekwencja wyniosła 100% uczniów obecnych dziś w szkole. Bezapelacyjnie wygrał zestaw gier, na który swój głoś oddało 53 uczniów czyli 63%. Następnie 19% głosujących wybrało zestaw do nauki ułamków i 18% głosowało za zestawem farb i klejów. Tak więc zamawiamy gry na świetlicę. Przy okazji Samorząd Uczniowski sprawdził się świetnie w roli komisji wyborczej. Gorąco dziękujemy wszystkim uczniom za wzorową postawę obywatelską będącą elementem wychowania demokratycznego.