Bliskie spotkanie z nauką!

Opublikowano 16 listopada 2023, 04:41

W środę 15 listopada uczniowie z klas IV-VI odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Rzeszowie. Dzięki szerokiej gamie eksponatów znajdujących się na wystawie stałej mogli odkryć fascynujący świat wielu dziedzin naukowych. Wykorzystując podane instrukcje uczniowie mogli samodzielnie poszukiwać właściwych rozwiązań i przy okazji zdobywać wiedzę, gdzie dana dziedzina jest obecnie wykorzystywana we współczesnym świecie. Kontynuacją naukowej uczty były warsztaty Fablab „Kreatywny zawrót głowy”, gdzie uczniowie mogli  zapoznać się z pracą drukarek i skanerów 3D,  laserów CO2, frezarek CNC.  To miejsce dla każdego małego majsterkowicza, który pragnie zamienić swój projekt w prawdziwą rzecz. Nasi uczniowie zrobili różne przedmioty ze sklejki. Dziękujemy władzom gminy za udostępnienie autobusu szkolnego na ten wyjazd.