Spotkanie z przedstawicielami firmy „Dezako”

Opublikowano 12 października 2022, 05:00

11 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy „Dezako”, która odbiera odpady z Gminy Dzikowiec. Uczniowie klas I – III mieli okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo segregować odpady, a także zrozumieć cel tych działań. Poznali trudne słowo recykling. Z ciekawością zgadywali, ile plastikowych butelek trzeba oddać, aby wyprodukować jeden polar, w który można się potem ubrać! Nie było łatwo, okazało się, że trzeba przetworzyć 35 butelek, by wytworzyć jeden polar. Należy zauważyć, że nasi najmłodsi uczniowie świetnie wiedzieli dlaczego i jak trzeba segregować odpady, co wrzucać do niebieskiego a co do żółtego worka. Dzięki takim spotkaniom można poszerzyć swoją wiedzę oraz zrozumieć, jak ważna jest dbałość o naszą planetę. W nagrodę młodzi słuchacze otrzymali pożyteczne opaski odblaskowe, oczywiście wykonane z folii pozyskanej podczas procesu recyklingu.