Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022 – międzynarodowe wydarzenie w polskich szkołach

Opublikowano 2 października 2022, 04:05

30 września w szkołach z całej Europy, ze świata i w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem BeActive (bądź aktywny). Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek!

Dlaczego było warto dołączyć do ESSD? 

1) Biorąc udział w takich wydarzeniach zwiększamy świadomość i gotowość całej

społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.

2) Pokazujemy, że aktywność fizyczna jest fajna! Po prostu…

3) Promujemy zdrowy styl życia i budujemy dobre nawyki.

4) Jednoczymy i budujemy społeczność uczniowską.

5) Stajemy się częścią dużej, międzynarodowej społeczności, skupionej wokół wspólnego celu.

Nasz szkoła przystąpiła po raz pierwszy do tego wydarzenia sportowego, ale na pewno nie ostatni.  Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy w klasach I-III. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej brali również udział w zabawie „Sortowanie paczek”, klasa czwarta uczestniczyła w biegach i ćwiczeniach lekkoatletycznych na bieżni i boisku, klasy piąta i szósta spędziły czas aktywnie na świeżym powietrzu podczas marszu Nordic-Walking, klasa siódma zmierzyła się podczas strzału na bramkę w unihokeju, a ósmaki wzięli udział w konkursie na „Króla rzutów do kosza”. Dodatkowo jeszcze wszystkie klasy na dwóch długich przerwach świetnie się ruszali w rytm muzyki tańcząc „Makarenę”, „Belgijkę” i inne tańce.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!