XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Opublikowano 20 listopada 2023, 12:45

W piątek nasza szkoła uczestniczyła w  XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, obchodzonego w tym roku 17 listopada.  Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki.  Akcja zachęciła wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.   

Przygotowując się do udziału w wydarzeniu, w ciągu ostatnich dni przypominaliśmy tabliczkę mnożenia podczas ćwiczeń na lekcjach matematyki, poprzez udział w Aktywnej Przerwie, a niektórzy uczniowie wraz z rodzicami w domu.

W piątkowe przedpołudnie „tabliczkowa” wiedza została sprawdzona  w niecodzienny sposób- poprzez  krótki egzamin.

Egzamin w formie pisemnej przeprowadziły uczennice klasy VI- Magdalena i Milena, wcielając się w rolę Komisji Egzaminacyjnej.

Uczniowie po wylosowaniu zestawu pytań mieli 4 minuty na podanie poprawnych odpowiedzi. Każdy, kto prawidłowo rozwiązał wszystkie przykłady, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Spośród wszystkich uczniów biorących udział w akcji , aż 38  otrzymało tytuł eksperta. Wszystkim składamy gratulacje.