„Z pieśnią przez wieki” czyli wieczorny koncert pieśni patriotycznych

Opublikowano 14 listopada 2023, 08:32

W poniedziałkowy wieczór zaprosiliśmy do naszej szkoły rodziców, mieszkańców Wilczej Woli na koncert pieśni patriotycznych. Nasza utalentowana młodzież zaprezentowała się w repertuarze żołnierskim i patriotycznym. Z przyjemnością można było wysłuchać starych pieśni np. „Hej, strzelcy wraz”, „Wojenko, wojenko”, „Warszawo, ma” i wielu, wielu innych. Był to koncert wzruszeń i silnych przeżyć zarówno dla występujących, jak i dla zgromadzonych gości. Na zakończenie widownia wspaniale zaśpiewała „Rotę” Marii Konopnickiej, tak ważny dla wszystkich Polaków utwór. Ten wyraz patriotycznej postawy pozostanie długo w naszej pamięci. Dziękujemy gościom za obecność i oklaski, a uczniom za piękne występy.

Podczas koncertu wystąpili:

Elena Kopeć – prowadząca

Michał Masłowski – „Hej, strzelcy wraz”

Zuzanna Kowal – „Marsz, marsz Polonia”, „Ptak uwięziony”

Nikola Wdowiak – „Marsz, marsz Polonia”, „Uwierz, Polsko”

Zuzanna Cebula, Emilia Rębisz – „O, mój rozmarynie”

Milena Kopeć – „Pierwsza kadrowa”

Nadia Wdowiak – „Hej, hej ułani”

Julia Bajek – „Wojenko, wojenko”

Magdalena Klecha – „Piechota”

Natalia Kowal – „Pałacyk Michla”

Zuzanna Klecha – „Warszawo, ma”

Wojciech Klecha – „Co to jest niepodległość”

Tomasz Rębisz – asystent techniczny