Dwa pierwsze miejsca w konkursie piosenki!

Opublikowano 1 kwietnia 2023, 04:29

W piątek 31 marca silna ekipa z naszej szkoły pojechała na V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, który odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim, a współorganizatorem rywalizacji była Szkoła Podstawowa w Hucie Komorowskiej. Należy stwierdzić, że poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy świetnie radzili sobie wokalnie i językowo (dominował język angielski, ale był również francuski i niemiecki). Jury na pewno miało duży problem z wyłonieniem laureatów. Nasi wokaliści wypadli jednak znakomicie i tak Wojciech Klecha po brawurowym wykonaniu piosenki „My Mom is a Superstar” zwyciężył w pierwszej kategorii wiekowej. Zespół WiWo (Zuzanna Klecha, Natalia Kowal, Julia Bajek, Nadia Wdowiak) zajął I miejsce w drugiej kategorii wiekowej z piosenką „Mamma mia” zespołu ABBA, a na drugim miejscu uplasowała się Nikola Wdowiak („A mother like you”). Wystąpiła także Zuzanna Kowal z piękną francuską piosenką „Santa Maria de la mer”; nie udało się wprawdzie uplasować na podium, ale głosy w kuluarach dostrzegły talent naszej uczennicy. Uczniowie, rodzice, szkoła, wszyscy mogą być dumni z naszych artystów, bowiem przynoszą nam chlubę. Dziękuję uczniom za pracę, poświęcony czas, rodzicom za mobilizowanie dzieci w domach, przygotowanie do występów, pomoc w dowiezieniu na miejsce konkursu (dziś była to pani Kamila Marut – Wdowiak i pan Wiktor Klecha).

Barbara Matejek