Międzynarodowy Dzień Matematyki

Opublikowano 16 marca 2023, 04:13

W dniu 14 marca rokrocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki i Dzień liczby Pi. W naszej szkole ten dzień zorganizowany został tak, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Uczniowie klas IV-VII obejrzeli krótki film o liczbie Pi oraz wzięli udział w grach i zabawach matematycznych. Celem takich zajęć było pokazanie innej strony tej nauki. Uczniowie stwierdzili, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Ważnym punktem obchodów tego dnia w naszej szkole było rozstrzygnięcie klasowych konkursów o tytuł „Mistrza Rachunku Pamięciowego” przeprowadzonych w klasach IV-VII. Celem konkursów było promowanie i popularyzacja matematyki wśród dzieci, doskonalenie umiejętności obliczeń pamięciowych oraz stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji..

Tytuł „Mistrz Rachunku Pamięciowego” uzyskali:
Natalia Kowal kl. IV
Milena Kopeć kl. V
Nikola Wdowiak kl.VI
Krystian Gurdak kl. VII

Tytuł „Wicemistrz Rachunku Pamięciowego” uzyskali:
Julia Bajek kl. IV
Magdalena Klecha kl. V
Zuzanna Kowal kl. VI
Martyna Sudoł kl. VII

W klasach młodszych tytuł „Mistrz rachunków” uzyskali:
Kacper Puzio kl. I
Bartosz Konefał kl. I
Zuzanna Szczęch kl. II
Elena Kopeć kl. III Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!