Wyjazd do kina na film „Serce dębu”.

Opublikowano 17 listopada 2022, 03:26

W środę 16 listopada 2022 roku klasy szósta i siódma wybrały się do kina do Nowej Dęby na film „Serce dębu”. Uczniowie nie raz oglądali filmy przyrodnicze, ale ten film zaskoczył ich bardzo pozytywnie. Został nakręcony w technologii 4K i przestawiał rok z życia majestatycznego drzewa i jego mieszkańców. Film pełen humoru, napięcia i czułości oraz codziennej walki o pożywienie, schronienie i przetrwanie. Projekcja nieco inna niż wszystkie, bo pozbawiona jakiegokolwiek komentarza – poza muzyką – co pozwoliło spojrzeć na dąb jako na doskonale zorganizowany ekosystem, w którym wszystkie istoty są zmuszone do zgodnej współpracy. Oglądający mogli zobaczyć nie tylko gniazda, dziuple, korzenie drzewa, lecz nawet wnętrze żołędzia, w którym rozwijała się larwa żołędziowca. Było to wspaniałe, porywające widowisko.