Wizyta w zagrodzie „Alpaki z Koziej Górki”

Opublikowano 27 września 2022, 05:22

Klasa szósta wraz z wychowawczynią wybrali się 27 września na wycieczkę rowerową z wizytą do zagrody „Alpaki z Koziej Górki”, która znajduje się w miejscowości Wilcza Wola- Spie. W zagrodzie tej dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pochodzenia, sposobu bycia i odżywiania alpak. Alpaki to zwierzęta o wyjątkowym usposobieniu, bardzo przyjazne dla ludzi. Mają umiejętność wprowadzania w wyśmienity nastrój. Przebywanie wśród alpak wywołuje produkcję hormonu szczęścia czyli endorfin, dzięki czemu uczniowie klasy szóstej wrócili uśmiechnięci i zadowoleni z wycieczki. Podczas pobytu w zagrodzie każdy głaskał, przytulał i karmił marchewką z ręki alpaki, a co odważniejsi korzystali z „marchewkowego buziaka”. Następnie wszyscy po kolei prowadzili alpaki na spacer po pobliskim lesie, a także dowiedzieli się co można wyrabiać z ich mięciutkiej wełny. Dodatkową atrakcją wycieczki były koty, miłe, towarzyskie, które towarzyszyły nam w zagrodzie, na spacerze, przy ognisku i degustacji kiełbaski. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek oraz zabawy integracyjne.

P.S.

Dziękujemy pani Kasi i panu Grzegorzowi za mile i wartościowo spędzony czas.