Wycieczka do zagrody „Alpaki z Koziej Górki”

Opublikowano 24 czerwca 2022, 11:05

22 czerwca 2022r. przedszkolaki z oddziałów 5 -6 i 3 -4 latków wybrały się na spotkanie z alpakami z Koziej Górki. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy już, że Alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań. Dzieci bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami. Dla odważnych przedszkolaków była niespodzianka „marchewkowy buziak” z alpaką. Wszystkie przytulając się do tych zwierzątek, uczestniczyły w sesji zdjęciowej aby utrwalić te ważne momenty na całe życie. Na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek, które w takim otoczeniu smakowały wyjątkowo. Wszystkie nasze przedszkolaki miło spędziły czas w towarzystwie tych przyjaznych zwierząt, a uśmiech długo jeszcze nie schodził z ich buzi.