Poznajemy Stolicę Polski

Opublikowano 9 czerwca 2022, 07:24

7 i 8 czerwca 2022 r. uczniowie klas IV-VIII  uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Udział wzięło 51 uczniów.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich oraz wizyty przy pomniku Fryderyka Chopina i Pałacu na Wodzie. Następnie przejechaliśmy na Stadion Narodowy. Przeszliśmy „Trasą Piłkarza” w czasie, której zobaczyliśmy szatnie, trybuny oraz murawę największej w Polsce areny rozgrywek sportowych. Po południu pierwszego dnia naszej wycieczki przejechaliśmy warszawskim metrem pod Cmentarz Powązkowski, gdzie przeszliśmy po Cmentarzu Wojskowym i Alei Zasłużonych.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania największego w Polsce parku doświadczeń – Centrum Nauki Kopernik. Następnie podziwialiśmy ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Około południa spotkaliśmy się z przewodnikiem, z którym przeszliśmy po Starym i Nowym Mieście – oglądaliśmy najciekawsze zabytki: Kolumna Zygmunta, ulica Świętojańska, Archikatedra Św. Jana, Rynek Starego Miasta, pomnik Syrenki Warszawskiej i Małego Powstańca. Następnie przeszliśmy Traktem Królewskim (Pomnik  Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Hotel Bristol, Kościół Św. Krzyża) do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie oglądaliśmy zmianę warty. Na koniec wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki i podziwialiśmy panoramę Warszawy z tarasu widokowego. Około godziny 18.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wilczej Woli.

Zmęczeni i pełni wrażeń w późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.
Wrażenia oraz wiedza praktyczna z tego wyjazdu jest nieoceniona. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.