Dzień Mamy i Taty

Opublikowano 31 maja 2022, 03:55

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 30 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Bogatą część artystyczną otworzyło przedstawienie przygotowane przez uczniów z klas I – III. Były wiersze, piosenki oraz scenki, w których dziewczynki wcielały się w role mam a chłopcy odgrywali role tatusiów, opiekujących się swoimi dziećmi. Największe wrażenie zrobiły jednak występy taneczne. Klasa III wykonała przepiękny układ do utworu „Taniec kwiatów – Wiosna” a klasa I i II zatańczyła skocznego krakowiaka do piosenki „W moim ogródeczku”. Po występach starszych dzieci, swoją część artystyczną przedstawiły przedszkolaki. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Za pomocą prostych słów pragnęły podziękować swoim kochanym rodzicom za ich miłość, oddanie, trud i poświęcenie włożone każdego dnia w ich wychowanie. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.