Wycieczka do Medyni Głogowskiej

Opublikowano 27 maja 2022, 11:05

Dnia 17.05.2022 odbyła się wycieczka do zagrody garncarskiej w Medyni Głogowskiej dla dzieci z grup przedszkolnych. Dzieci oglądały zagrodę garncarską, przedmioty codziennego użytku dawniej wykorzystywane do pracy w polu i gospodarstwie. Podczas pobytu w Zagrodzie dzieci zauważyły, że toczenie garnków  to coś znacznie trudniejszego niż lepienie figurek z plasteliny. Każdy z uczestników wycieczki spróbował swoich sił w lepieniu w glinie i toczeniu naczyń na kole. Zrobione przez siebie gliniane naczynia dzieci zabrały do domu na pamiątkę. Mistrzowie fachu  nie tylko pokazali dzieciom, jak pracują ale  opowiadali również ciekawe historie o rozwoju rzemiosła garncarskiego na okolicznych terenach. Pełni wrażeń w miłej atmosferze i w wyśmienitych humorach, cali i zdrowi wróciliśmy do przedszkola.