Raduje się serce, raduje się dusza …

Opublikowano 8 maja 2022, 09:10

Parafrazując słowa piosenki „Raduje się serce, raduje się dusza, gdy Święto Seniora w Wilczej Woli rusza”, rozpoczął się we czwartek 5 maja Dzień Seniora w Centrum Kulturalno – Oświatowym w Wilczej Woli, w którym współuczestniczyliśmy. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez szefową Koła Gospodyń Wiejskich „Wilczanie”, panią Grażynę Białas, zebranych gości, wśród których byli tradycyjnie już pan Józef Tęcza – wójt gminy Dzikowiec, pani Genowefa Dębiak – sekretarz gminy, pani Józefa Kopeć – radna Wilczej Woli, ks. Stanisław Półchłopek oraz liczna grupa seniorów. Część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły pod dowództwem pani Alicji Drozdowskiej „pracującej” przy tej imprezie już od wielu, wielu lat. Wystawili „Czerwonego Kapturka” w nieco żartobliwej wersji; zagrała też kapela „Dzikowianie”, która w dalszej części zachęcała zebrane towarzystwo do tańca. Młode gospodynie zaprosiły do pysznego poczęstunku, a także usługiwały przy stołach. Seniorzy otrzymali również serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, częstszych podobnych spotkań w swoim gronie. Wszystkim towarzyszył dobry humor, były głośne rozmowy, śpiewy i tańce. Cieszy nas, że święto wymyślone przed kilkunastoma laty stało się już tradycją. Do zobaczenia za rok!