WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA

Opublikowano 29 kwietnia 2022, 02:31

Pod tym hasłem 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi oraz święta Matki Bożej Królowej Polski. 3 maja to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje. Dzień wcześniej- 2 maja w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polski każdy patriota wywiesza przed dom biało-czerwoną flagę. W 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie dowiedzieli się, co to jest Konstytucja, kiedy ją uchwalono i czy była potrzebna w Polsce. Uroczystość upiększona była tematyczno- refleksyjnymi wierszami i patriotyczno- religijnymi piosenkami oraz występem tanecznym z flagami biało- czerwonymi.

Wszystkim uczniom biorącym udział w akademii, dziękujemy za zaangażowanie i włożoną pracę.