Zdrowe powitanie wiosny

Opublikowano 22 marca 2022, 02:46

Niezrównana i najważniejsza wartość w życiu  każdego człowieka to ZDROWIE.W naszej szkole po raz kolejny wraz z powitaniem wiosny obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia. Podjęte działania miały na celu kształtowanie wśród uczniów zachowań prozdrowotnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Jak przebiegało świętowanie? Uczniowie każdej klasy po wylosowaniu warzywa lub owocu, zebrali ważne  informacje zdrowotne na jego temat. Zebraną wiedzę zobrazowali na plakatach. Następnie na podstawie obejrzanego filmu o zasadach zdrowego odżywiania dowiedzieli  się, że odżywianie odgrywa ważną rolę w życiu, poznali najważniejsze składniki pożywienia oraz piramidę zdrowia. Swoją wiedzę sprawdzili w klasowych konkursach o zdrowym odżywianiu. Następnie w ramach aktywności fizycznej uczniowie klas I-III udali się nad rzekę, by pożegnać zimę i powitać wiosnę, niosąc przy tym nie tylko Marzannę, ale również transparenty o tematyce wiosennej. Uczniowie klas IV-VIII zaś wzięli udział w zawodach sportowych na sali gimnastycznej. W ostatniej części obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia można było dostrzec bardzo duże zaangażowanie uczniów w pracę, którą wykonali pod kierunkiem wychowawców klas. Uczniowie przygotowali smaczne i zdrowe przekąski ( kanapki, koktajle, szaszłyki warzywne i owocowe oraz sałatki), które swoimi walorami wizualnymi jak i smakowymi zaskoczyłyby niejednego mistrza kuchni. Było smacznie, zdrowo i z fantazją. Na koniec odbyło się konsumowanie pyszności przygotowanych przez uczniów.

Gratulujemy wszystkim uczniom, bo wykazali się wiedzą umiejętnością i współpracą w zespole.