Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj1235
Wczoraj1548
Wizyt w tygodniu4268
Wizyt w miesiącu7263
Łącznie wizyt878006
Najwięcej 08-04-2020 : 1548
Start

jpii_100_2020Pragniemy oddać cześć Janowi Pawłowi II, naszemu Patronowi, wyrazić podziw i ogromną wdzięczność za Jego posługę Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu. Przede wszystkim za to, że kochał dzieci i młodzież. Wiedział doskonale, czym biją ich serca.

A kim dla nas jest święty Jan Paweł II?

Prezentacja: Jan Paweł II – Kim jest dla mnie?
http://www.biblioteka-bialarawska.pl/konkursy/2015/konkurs_o_jp_II_zsp/wielechowska.pdf

Papież kochał każdego człowieka i wszystkich ludzi, ale pierwszeństwo dawał najmłodszym, pragnął przebywać z dziećmi. W Łowiczu Ojciec Święty powiedział:

„Przykładajcie się do nauki z wielkim zapałem. Uczcie się poznawać coraz to nowe przedmioty. Wiedza, bowiem otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten, który chce się czegoś nauczyć.”

W 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II –"My polskie dzieci kochamy Cię"

 https://www.youtube.com/watch?v=LP7rvMWjM2M

Ludzie młodzi mieli zawsze szczególne miejsce w sercu Papieża. Jan Paweł II mówił, że im ufa, że w nich wierzy, że młodzież jest  Jego nadzieją. Ojciec Święty sam od siebie wymagał i tego również uczył ludzi młodych.

„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, który musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak Westerplatte, w sobie i wokół siebie. (…)Każdy młody Polak, każda młoda Polka niech rozważy w sercu, że każdy i każda ma w swoim życiu podobne Westerplatte, może mniej sławne , mniej historyczne…”

"Biały pasterz"

https://www.youtube.com/watch?v=-CdfBdKn4Sc

Ojciec Święty był wspaniały przewodnikiem, pokazał, jak budować prawdziwą miłość, taką, do jakiej powołał nas Bóg, dawca miłości. On wiedział, że za taką miłością chcą podążać serca młodzieży.

W pierwszej encyklice Jan Paweł II napisał:

„Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.”

Tak więc różnymi drogami biegnie ludzkie życie , ale wszyscy szukają szczęścia i miłości. Kto kocha, nie liczy zysków i strat, nie szuka korzyści. Doskonale o tym wiedział Ojciec Święty. Posłuchajmy, jak ujął przykazanie miłości w poetyckim słowie:

Wybrzeża pełne ciszy – „Miłość mi wszystko wyjaśniła”

https://www.youtube.com/watch?v=TgdF5mw9ea8

Jan Paweł II zostawił nam ogromne duchowe dziedzictwo: przykład świętego życia, cierpienia i śmierci oraz skarb swojego nauczania.

Ojciec Święty był wielką osobowością. Kształtował ludzkie charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie był taki bliski, przyjacielski… Taki bezpośredni! Żartował, modlił się, płakał. Na tym polegała Jego siła!

“Nie zastąpi Ciebie nikt” Hymn na 100. urodziny Jana Pawła II

https://www.youtube.com/watch?v=BXBi662_rjM

Do wszystkich, którzy się dziś zniechęcają , Jan Paweł II woła: „Nie lękajcie się”, ale my się nie lękamy, bo mamy Twoją naukę i Twoją miłość nasz Patronie – NIEZAPOMNIANY.

Święty Janie Pawle II, pragniemy Cię zapewnić, że na zawsze pozostanie w naszej pamięci Twoje wspaniałe ciepłe spojrzenie, na zawsze pozostaną Twoje Słowa ukazujące drogę do domu Ojca, bo przecież Ty tam na nas czekasz i chcesz, abyśmy byli święci tak jak Ty.

"Pieśń dla Jana Pawła II" - Piękna piosenka

https://www.youtube.com/watch?v=GehUbw90nVA