Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj326
Wczoraj770
Wizyt w tygodniu1096
Wizyt w miesiącu23108
Łącznie wizyt924683
Najwięcej 08-10-2020 : 1554
Start

konkurs_czytania_2020_1W dniu 05.02.2020 r odbył się naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany dla uczniów klas I-III. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie Barbara Matejek i Maria Szwed-nauczycielki języka polskiego. Każdy z uczestników prezentował wcześniej przygotowany tekst Mariusza Wollnego ,,Jak Lolek został papieżem”(frg.).

Uczniowie prezentowali się w kolejności alfabetycznej. Wbrew pozorom nie była to łatwa walka, gdyż wszyscy skrupulatnie przygotowali się do zadania. Pięknie przeczytali przygotowany przez siebie fragment prozy. Oceniana była wyrazistość czytania, płynność, intonacja i bezbłędność. Wydawałoby się, że czytać każdy umie, ale jak opanować drżący z emocji głos, nie zapomnieć o intonacji i zdobyć możliwie największą liczbę punktów?

Jury wyłoniło następujących uczniów, przyznając nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Julia Bajek kl. I i Zuzanna Kowal kl. III,

II miejsce: Natalia Kowal kl. I, Nadia Wdowiak kl. I i Michał Masłowski,

III miejsce: Oliwia Serafin kl. II , Milena Kopeć kl. II, Kinga Wyka kl. III i Nikola Wdowiak kl. III,

Wyróżnienie: Jan Sapielak kl. I, Kacper Kijanka kl. II, Hubert Bańka kl. III i Nikola Michalska kl. III.

Umiejętność czytania to jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek powinien opanować w ciągu swojego życia. Jest to umiejętność, która prawidłowo wykorzystana sprawia nam przyjemność i rozbudza rozmaite emocje. Pamiętajmy, że „kto czyta, żyje podwójnie”.

konkurs_czytania_2020_2konkurs_czytania_2020_3konkurs_czytania_2020_4konkurs_czytania_2020_5