Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj252
Wczoraj923
Wizyt w tygodniu6219
Wizyt w miesiącu4209
Łącznie wizyt839831
Najwięcej 05-05-2020 : 1770
Start

noc_w_bibliotece_2019_1W piątek wieczorem (25 października) drużyna 7 śmiałków uczestniczyła w akcji propagującej czytanie pt. „Noc w bibliotece”. Grupka chętnych uczniów przybyła do szkoły o godzinie 18.00 ze śpiworami lub kocykami, poduszkami, kapciami, a nawet piżamami, aby spędzić trochę czasu inaczej niż zwykle.

W bibliotece szkolnej czekały na nich dwie panie – pani Grażyna Wójtowicz i pani Barbara Matejek.

 

 W świetle lamp i świec, po wypiciu cieplutkiego kakao, dzieci po kolei głośno czytały przygotowane przez siebie bajki i baśnie, te które najbardziej lubią. Pozostali leżeli w śpiworkach, słuchając opowieści. Były ponadto zabawy rozwijające wyobraźnię, głuchy telefon, koleżeńskie rozmowy. W nagrodę za aktywny udział wszyscy mogli wybrać sobie prezent – bajkę lub powieść do czytania. Wysłuchano też, w całkowitych ciemnościach, pewnego słuchowiska o czerwonym kapturku. Panie zdradziły kilka tajemniczych szczegółów z życia szkoły, kiedy naszych szkolnych dzieci jeszcze nie było na świecie. Okazało się, że nauczyciele „bawili” się w teatr, a uczniowie mogli się z nich pośmiać. Czas mijał bardzo szybko, całą akcję zakończyły „pogaduchy do poduchy” o kotach. O 20.30 niestety pojawili się rodzice; niestety, bo dzieci nie chciały jeszcze wracać do domu.

 

Szkolna przygoda była niezwykle sympatyczna i cały „Gang Słodziaków” biorących w niej udział koniecznie chce ją powtórzyć!

noc_w_bibliotece_2019_2