Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj1239
Wczoraj1548
Wizyt w tygodniu4272
Wizyt w miesiącu7267
Łącznie wizyt878010
Najwięcej 08-04-2020 : 1548
Start

dzien_papieski_2019_2W środę 16 października 2019 r. uczestniczyliśmy w pięknej uroczystości poświęconej naszemu patronowi św. Janowi Pawłowi II. Obchodziliśmy w szkole Dzień Papieski. W tym roku obchodom Dnia Papieskiego towarzyszyło hasło „Wstańcie, chodźmy”! nawiązujące do książki Jana Pawła II o tym samym tytule i do słów samego Jezusa Chrystusa, który w ten sposób zwrócił się do apostołów.

 Pomysłodawcy Dnia Papieskiego zachęcali, by w tym roku zastanowić się nad pierwszą pielgrzymką św. Jana Pawła II do Ojczyzny w dniach od 2 do 10 czerwca 1979 roku oraz osobą Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W czasie akademii oddaliśmy hołd naszemu Patronowi poprzez odśpiewanie hymnu szkoły „My Jana Pawła uczniowie” oraz złożenie symbolicznej wiązanki kwiatów pod tablicą papieską. Ponadto obejrzeliśmy kilka relacji filmowych z I pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski oraz jego spotkań  z prymasem Stefanem Wyszyńskim. Usłyszeliśmy również kilka pięknych wierszy i piosenek o tematyce religijnej. Pani dyrektor zachęciła wszystkich do udziału w akcjach charytatywnych, czyli do  zbiórki pieniędzy dla fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz pomocy dla szpitala w Zambii.

 

W uroczystości wzięli udział: Amelia Chudzik VIII, Magdalena Durda VIII, Anita Wyka VIII, Karol Jarosz VIII, Natalia Brzęś VIII, Alicja Klecha VII,  Gabriel Laskowski VII, Tomasz Jarosz VII, Zuzanna Kowal III, Zuzanna Klecha II, Wiktor Kopeć VIII (obsługa sprzętu nagłaśniającego). Akademię przygotowała p. G.Wójtowicz.

dzien_papieski_2019_1dzien_papieski_2019_3