Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj126
Wczoraj1183
Wizyt w tygodniu1309
Wizyt w miesiącu7619
Łącznie wizyt738397
Najwięcej 03-31-2020 : 1467
Start

dzien_patrona_2019_4"Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni  tą mocą, którą daje wiara!" – słowa ponadczasowe Jan Paweł II wypowiedział dokładnie 10 czerwca 1979  roku na błoniach krakowskich 40 lat temu.

Słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego są dla nas wciąż żywe i cenne, stanowią moralny drogowskaz i tematycznie nawiązują  do motywu przewodniego tegorocznych obchodów Dnia Patrona. W poniedziałek, 10 czerwca 2019 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Wilczej Woli  świętowała Dzień Patrona – Jana Pawła II. Tegorocznym obchodom tego Święta towarzyszył wyjątkowy nastrój. 
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 Mszą Świętą w Kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Spiach. Mszę św. odprawił ks. proboszcz Marek Sikora i wygłosił homilię. Dalsze obchody Dnia Patrona odbyły się w szkole. Akademia rozpoczęła się od wystąpienia  pocztu sztandarowego i złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową przez Panią Dyrektor Barbarę Matejek, przedstawicieli samorządu uczniowskiego i przedstawicieli władz samorządowych. Następnie Pani Dyrektor powitała wszystkich zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas:

p. Józef Tęcza - Wójt Gminy Dzikowiec

p. Genowefa Dębiak - Sekretarz Gminy Dzikowiec

Pani Małgorzata Szczęch-Dyrektor ZOEAS w Dzikowcu

Proboszcz Parafii Spie – ks. Marek Sikora

p. Józefa Kopeć, p. Jan Jarosz, p. Jan Czochara – Radni z Wilczej Woli

p. Edward Puzio – Sołtys wsi Wilcza Wola

p. Teresa Dziadowicz , p. Mariusz Jarosz – Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół w Spiach i w Kopciach

p. Stanisław Kubiś – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Spiach

p. Maria Konefał  – emerytowana pracownik obsługi szkoły

p. Elżbieta Sudoł – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Głos zabrał p. Józef Tęcza,  Wójt  Gminy Dzikowiec. Zwrócił uwagę, na szczególny okres związany z naszym dekanatem - 20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, oraz  40. rocznica pielgrzymki  do Warszawy i historycznej mszy św., która zmieniła bieg historii. W dalszych słowach skierowane zostały życzenia i gratulacje  dla społeczności szkolnej, za  ciekawe inicjatywy związane z osobą Patrona Szkoły.

Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Jan Paweł II nauczyciel wiary”.

Obchody uświetniła szkolna grupa teatralna spektaklem Macieja Wojtyszki pt. ,, Rycerz  Niezłomny, czyli niewola Księżniczki Parekselancji”, który uświadomił nam wszystkim złożoność otaczającego nas świata.

W ramach przygotowań do Dnia Patrona w naszej szkole odbyło się kilka konkursów: literacki ,, Wiara wymaga odwagi”, plastyczny ,,Wiara przemawia miłością” oraz piosenki religijnej.

Nagrodzone prace można było oglądać w szkolnej galerii ,, Na Strychu”. Prezentacji towarzyszyła wystawa prac plastycznych naszej uczennicy Amelii Chudzik.

Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na tradycyjny słodki poczęstunek – kremówkę.

Wszystkim uczniom  zaangażowanym w  tegoroczne obchody  Dnia Patrona bardzo dziękujemy.

dzien_patrona_2019_1dzien_patrona_2019_2dzien_patrona_2019_3dzien_patrona_2019_5dzien_patrona_2019_6dzien_patrona_2019_7dzien_patrona_2019_8dzien_patrona_2019_9dzien_patrona_2019_91dzien_patrona_2019_92dzien_patrona_2019_93dzien_patrona_2019_94dzien_patrona_2019_95dzien_patrona_2019_96dzien_patrona_2019_97dzien_patrona_2019_98dzien_patrona_2019_99