Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj239
Wczoraj801
Wizyt w tygodniu5259
Wizyt w miesiącu18066
Łącznie wizyt515528
Najwięcej 08-20-2019 : 976
Start

3_maj_2019_130 kwietnia 2019 r. z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W tym roku hasło przewodnie brzmiało; „Tobie Polsko – Ojczyzno moja”. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum był oddaniem hołdu twórcom Konstytucji, przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych, ale także próbą odpowiedzi  na pytanie, czym dla młodego pokolenia jest Ojczyzna, Naród, Wolność.

 Jak przystało na święto narodowe uroczystość rozpoczęliśmy od wejścia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Wiersze i wystąpienia uczniów przeplatane były piosenkami w pięknym wykonaniu Amelii Chudzik, Magdaleny Durdy, Alicji Klechy oraz chórku. Dziewczęta zaśpiewały; „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Moje miejsce na ziemi”, „Kocham wolność”, „Uwierz Polsko”, „Jest takie miejsce”. Nie zabrakło również piosenki, którą wszyscy kojarzymy z 3 maja, a mianowicie „Witaj majowa jutrzenko”. Na scenie pojawił się także król Stanisław August Poniatowski, który przedstawił najważniejsze założenia ustanowionej Konstytucji. W tę role wcielił się uczeń klasy VI – Tomasz Jarosz. Wielkimi brawami nagrodzeni zostali uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy zatańczyli „Trojaka”.

 

Oddaliśmy również hołd Janowi Pawłowi II – Patronowi Szkoły, Wielkiemu Polakowi, Synowi Tej Ziemi, który zawsze podkreślał swoje przywiązanie do Ojczyzny, Narodu, Wolności. Zaśpiewano piosenkę „Polski teolog Karol Wojtyła” oraz złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową, aby uczcić 14 rocznicę śmierci Papieża oraz 5 rocznicę Jego kanonizacji.

Na koniec uczniowie nagrodzeni zostali  gromkimi brawami oraz słowami podziękowania za piękny, wzruszający występ.

3_maj_2019_23_maj_2019_33_maj_2019_43_maj_2019_5