Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj216
Wczoraj690
Wizyt w tygodniu2394
Wizyt w miesiącu12019
Łącznie wizyt487907
Najwięcej 05-05-2019 : 919
Start

dzien_zdrowia_2019_1Wiosna, wiosna, ach to Ty… . Wraz z 21 marca przyszła do nas wiosna, mimo że aura mało przypominała piękny wiosenny dzień, do naszej szkoły zawitała pełna radości, uśmiechu, aktywnego wypoczynku i zdrowego odżywiania. A wszystko to odbywało się pod hasłem III SZKOLNEGO DNIA ZDROWIA. 

Około godziny 1100 wszyscy uczniowie spotkali się na holu, gdzie pani Dyrektor wszystkich serdecznie i wiosennie przywitała i przedstawiła przebieg całej imprezy. W krótkim wprowadzeniu, przewodnicząca szkoły – Anita Wyka przedstawiła pozytywny wpływ zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na nasz organizm. Dużą uwagę uczniów, rodziców i nauczycieli przyciągnęła dekoracja holu, a mianowicie pięknie wykonane plakaty przez uczniów klas IV-VIII na temat bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem i szanowania zdrowia oraz przepiękne wytwory z odpadów, takie jak: zwierzątka (cała rodzina żółwi- mama, tata i dzieci; gąsienice- stonogi), kolorowe kwiatuszki, wielobarwne wiosenne motyle, soczysta malinka i czuwający nad nimi olbrzymi robot. Po rozpoczęciu uczniowie klas 0-III wyruszyli nad rzekę pożegnać panią Zimę- Marzannę, życząc jej żeby szczęśliwie i bez zatrzymywania dopłynęła do morza, wracając do nas dopiero w grudniu. W tym samym czasie uczniowie klas IV- VIII obejrzeli filmik pt.:”STOP DOPALACZOM”. Następnie uczniowie klas młodszych poczuli się jak w teatrze angielskim, gdyż obejrzeli przedstawienie pt.:”Cinderella” w wersji angielskiej wykonane przez uczniów klasy V i VI, a uczniowie klas starszych dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z ukąszeń różnych owadów, czy zwierząt. Po wyznaczonym czasie nastąpiła wymiana. Około godziny 1200 wyznaczeni uczniowie ze swoimi rodzicami przystąpili do przygotowania zdrowych, kolorowych szaszłyków owocowych i warzywnych oraz pełnych  witamin soków i koktajli. Pozostali uczniowie wykazywali się w konkursach wiedzowych i sportowych. Pierwsi na sali gimnastycznej wystąpili  uczniowie klas 0-IV, dzielnie wykonując przydzielone zadania sportowe.Za trud i wysiłek włożony w konkurencje sportowe zostali nagrodzeni pysznymi owocami. W tym samym czasie uczniowie klas V-VIII sprawdzali swoją wiedzę na temat zdrowia. Po dosyć długiej i niełatwej rozgrywce zwyciężył uczeń klasy VIII – Robert Serafin, za co został nagrodzony owocami. Dodatkowo uczennice z klas starszych rysowały plakaty kolorową kredą na temat zanieczyszczenia środowiska. Gdy minął wyznaczony czas znów nastąpiła wymiana, tym razem uczniowie klas starszych pokazywali swoją sprawność fizyczną s podczas zawodów sportowych, a młodsi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w quizach na temat zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach wiedzowych czy sportowych zostali nagrodzeni owocami. No i przyszedł czas na prezentację przepięknych, kolorowych, a przede wszystkim zdrowych szaszłyków. Jak co roku rodzice stanęli na wysokości zadania, a nawet jeszcze wyżej, gdyż potrawy kulinarne wykonali na bardzo wysokim poziomie. Podczas prezentacji stolików każda klasa miała przygotowaną rymowankę na temat segregacji i palenia śmieci, którą bardzo głośno powiedziała. Na koniec pani Dyrektor wręczyła każdej klasie i rodzicom zaświadczenia za trud włożony w wykonanie potraw. I jeszcze jedna niespodzianka, każdy uczeń otrzymał kamizelkę odblaskową, żeby mógł bezpiecznie poruszać się pieszo czy rowerem. Pozostała już tylko konsumpcja szaszłyków, które uzupełnią wszystkim witaminki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w zadania imprezy, a szczególnie rodzicom, którzy nigdy nie zawodzą podczas imprez szkolnych, bardzo chętnie angażując się w pomoc.

Dziękujemy także naszemu sponsorowi owoców - Spółdzielni Ogrodniczo- Pszczelarskiej w Tarnobrzegu, który dostarczył nam zdrowe owoce : jabłka, gruszki i mandarynki. Owoce te posłużyły jako nagrody dla uczniów biorących udział w konkurencjach przeprowadzonych w Dniu Zdrowia.

RYMOWANKI: https://www.youtube.com/embed/qH6E-HKxM-A

dzien_zdrowia_2019_2dzien_zdrowia_2019_3dzien_zdrowia_2019_4dzien_zdrowia_2019_5dzien_zdrowia_2019_6dzien_zdrowia_2019_7dzien_zdrowia_2019_8dzien_zdrowia_2019_9dzien_zdrowia_2019_91dzien_zdrowia_2019_92dzien_zdrowia_2019_93dzien_zdrowia_2019_94