Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj410
Wczoraj801
Wizyt w tygodniu5430
Wizyt w miesiącu18237
Łącznie wizyt515699
Najwięcej 08-20-2019 : 976
Start

zielona_szkola_2019_1W dniach 04.03 do 08.03  b.r. uczniowie z klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczej Woli  przebywali wraz ze swoimi nauczycielami na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej – Zdroju. Projekt  ten był innowacją pedagogiczną mającą na celu kształtowanie u uczniów przedsiębiorczości i kreatywności, a jednocześnie sprzyjaniu aktywnemu uczestnictwu w założeniach programowych wyjazdu na Zielona Szkołę.

Głównym celem pobytu była integracja dzieci, nauka samodzielności  oraz edukacja przyrodniczo-etnograficzna, historyczna, plastyczna, animacje taneczno- ruchowe i oczywiście podniesienie ogólnej sprawności fizycznej.

 Program pobytu był bardzo bogaty i interesujący. Odbyliśmy piesze wycieczki szlakami turystycznymi po Parku Węgielnik- Skałki i zdobyliśmy pierwszy ze szczytów wzniesienia na wysokości 840 m n.p.m. Obejrzeliśmy okopy z czasów II wojny światowej, a wyjście na wieżę widokową pozwoliło podziwiać najbliższą okolicę.

 

Zwiedziliśmy także uzdrowiska Krynicę Zdrój oraz  Piwniczną- Zdrój z niezwykle interesującym Muzeum Regionalnym, w którym znajduje się unikatowy eksponat – narta Adama Małysza, Ośrodek Misji Afrykańskich – jeden z dwóch działających w całej Polsce. W Pijalni Wód Mineralnych delektowaliśmy się ,,Piwniczanką’’, spacerowaliśmy po okolicy podziwiając piękną rzekę Poprad wijącą się wśród gór. W Krynicy- Zdroju odwiedziliśmy Główną Pijalnię Zdrojową i próbowaliśmy smacznej wody,,Słotwinki’’, podziwiając roślinność ogrodu zimowego. Tutaj zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Zabawek, gdzie zostały zaprezentowane wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego od czasów najdawniejszych do współczesności. Dzieci dowiedziały się, że zabawki to genialny wynalazek, który był w posiadaniu każdego z nas. Zdobycie pieszo Góry Parkowej – 742 m n.p.m i zjazd kolejką linowo- terenową był wielką przygodą dla dzieci.

Jedną z największych atrakcji okazał się Zielony Kulig i to nie byle gdzie, tylko za granicę Państwa Polskiego – na  Słowację. Radość z przekroczenia granicy była ogromna. Przejażdżka malowanym wozem zaprzężonym w dwa konie wyborna. A za granicą ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiew przy gitarze. Na koniec wizyta w sklepie po czekolady „Studenckie’’.

Oprócz wycieczek dużo działo się w samym ośrodku. Przeprowadzono konkursy: czystości, plastyczny, młodych talentów, bajkowy. Była dyskoteka i oczywiście pisanie prawdziwego listu do domu. Prawie codziennie dzieci odpisywały na maile od naszej p.Dyrektor. Uczniowie obydwu klas świetnie się integrowali, wspólnie pracowali w zespołach oraz twórczo rozwiązywali różne zadania.

Nasi  podopieczni z obydwu klas  zostali uhonorowani dyplomami za dużą samodzielność, wzorową postawę oraz aktywny udział w zajęciach programowych.

Dyplomy za zajęcie I miejsca otrzymali: Michał Rojek, Martyna Ziętek, Zuzanna Kowal, Nikola Wdowiak, Kinga Wyka, Hubert Bańka, Bartosz Klecha i Nikola Michalska.

Składamy podziękowania dla p. Dyrektor Barbary Matejek za umożliwienie realizacji projektu i wyrażenie zgody na nasz wyjazd. Podziękowania składamy również uczniom naszej szkoły i nauczycielom, którzy wspierali nas w osiągnięciu celu ( zakup muffinek). Zielona Szkoła na długo zostanie w naszej pamięci.

zielona_szkola_2019_01zielona_szkola_2019_2zielona_szkola_2019_3zielona_szkola_2019_4zielona_szkola_2019_5zielona_szkola_2019_6zielona_szkola_2019_7zielona_szkola_2019_8zielona_szkola_2019_9zielona_szkola_2019_91zielona_szkola_2019_92zielona_szkola_2019_93