Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj433
Wczoraj801
Wizyt w tygodniu5453
Wizyt w miesiącu18260
Łącznie wizyt515722
Najwięcej 08-20-2019 : 976
Start

seniorzy_2019_2W czwartkowy wieczór (28 lutego) w naszej szkole odbyła się doroczna impreza pn. Dzień Seniora. Tradycyjnie, wspólnie z Kołem Gospodyń wiejskich w Wilczej Woli przygotowaliśmy to sympatyczne spotkanie. Po powitaniach zebranych gości i seniorów oraz życzeniach dla tych ostatnich wszyscy obejrzeli program artystyczny „Piosenka jest dobra na wszystko”.

 Obejmował on kilkanaście piosenek z dawnych lat oraz wspólne śpiewanie dwóch popularnych utworów. Dodatkową atrakcją był trojak wykonany przez grupkę dzieci młodszych, pięknie ubranych, z kwietnymi wiankami na głowach. Jak zawsze zagrała skocznie kapela „Dzikowianie” z dynamiczną liderką, panią Barbarą Rząsą. Później panie z KGW zaprosiły zebranych na poczęstunek. Następnie seniorzy ruszyli do tańca w rytm skocznych melodii granych przez kapelę. Stałym elementem zabawy jest też „Chusteczka”, bez której już żaden senior nie wyobraża sobie tego spotkania. Część naszych gości lubi też pośpiewać piosenki biesiadne; tu prym wodziła pani Rozalia Gucwa, śpiewająca bezbłędnie stare przyśpiewki z czasów młodości. Oczywiście nie obyło się bez pogaduszek przy stole (trzeba przecież dowiedzieć się jak zdrowie i co słychać u sąsiada). Dobry przykład dał pan Wójt, Józef Tęcza, który porwał żonę w tany (albo żona jego)! Razem z nami świętowali także pan Eugeniusz Panek, przewodniczący rady, pani sekretarz, Genowefa Dębiak oraz radni z Wilczej Woli: pani Józefa Kopeć i pan Jan Jarosz.

 

Cóż, „Miło szaleć, kiedy czas po temu” pisał poeta. Chyba czas był właściwy, bo przecież we czwartek były ostatki.

seniorzy_2019_1seniorzy_2019_3seniorzy_2019_4seniorzy_2019_5seniorzy_2019_6