Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj462
Wczoraj759
Wizyt w tygodniu2028
Wizyt w miesiącu12851
Łącznie wizyt449712
Najwięcej 05-05-2019 : 919
Start

lodowisko_2019_3Ferie, ferie i po … . Tak szybko minął czas swobody i wolności. W poniedziałek wracamy już do szkoły.

W czasie ferii chętni uczniowie mogli spędzić czas aktywnie na zajęciach SKS, które były prowadzone przez panie: Renatę Rembisz i Marię Płazę, które realizują zajęcia sportowe.

 Było ich sporo, bo aż 8 godzin. Dobrze było pokrzepić swoje ciało odrobiną ruchu innego niż ruchy palców po pilocie lub smartfonie. W piątek (15 lutego) grupka uczniów wybrała się do kina na film animowany pt. „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”. Jak zawsze kreskówka okraszona była licznymi gagami, żartami i jak zawsze Asteriks musiał się obrazić. Fabuła filmu skupiona była jednak wokół wędrówki bohaterów w poszukiwaniu następcy Panoramiksa, który dochodzi do wniosku, że już najwyższy czas powierzyć komuś młodszemu skład przepisu na słynny napój dający niezwykłą siłę. Nie zawsze warto wędrować daleko, bo szczęście może znajdować się całkiem blisko. Drudzy też mają swoje wady, a galijskie dzieci są mądre i odpowiedzialne, kiedy zachodzi potrzeba (w końcu i tak w przyszłości staną się dorosłe).

 

W poniedziałek (18 lutego) starsi uczniowie wyjechali na lodowisko w Dębicy, by sprawdzić swoje umiejętności na lodzie. Po wypożyczeniu łyżew wszyscy wyruszyli na gładką taflę lodu. Z mniejszą lub większą wprawą jeździli wśród licznej grupy innych łyżwiarzy. Nie obyło się bez małych potknięć i upadków (łącznie z piszącą te słowa opiekunką). Nie wszyscy mieli też kondycję, by przez dwie godziny aktywnie się ślizgać. Zadowolona, wypoczęta, zdrowa cała ekipa wróciła do szkoły w godzinach popołudniowych. Po dotarciu do domu na pewno nikt nie narzekał na brak apetytu.

W trakcie feryjnych wyjazdów towarzyszył nam pan Wiesław Puzio, który prowadził szkolny autobus. Dziękujemy panu Wójtowi za przychylność i gratisowe udostępnienie autobusu.

lodowisko_2019_1lodowisko_2019_2lodowisko_2019_4