Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj227
Wczoraj690
Wizyt w tygodniu2405
Wizyt w miesiącu12030
Łącznie wizyt487918
Najwięcej 05-05-2019 : 919

SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

W I półroczu roku szkolnego 2013/2014 nasi uczniowie odnieśli kilka znaczących sukcesów plastycznych.

Uczniowie obecnej klasy II biorący udział w ubiegłym roku szkolnym w zajęciach koła plastycznego wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. W czerwcu dzieci wykonały prace na temat „Fundusze unijne w ujęciu artystycznym”. Ten  trochę odstraszający swym tematem konkurs zaowocował sukcesem Anity Wyki i Amelii Chudzik. Anitka zajęła pierwsze miejsce, a Amelka drugie. 26 października 2013 r. dziewczynki uczestniczyły w uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim. Zostały nagrodzone kartami podarunkowymi do księgarń oraz innymi upominkami.

W październiku 2013 r. w Pogwizdowie Nowym odbył się się finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Święty Hubert patronem współczesnego ekologa. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie wykonywali prace na temat - „Życie w martwym drewnie”. Wysoko oceniono prace trojga uczniów naszej szkoły. Szymon Buryło z klasy III zajął  drugie miejsce, Weronika Guściora otrzymała wyróżnienie, a Hubert Kubas z klasy II wyróżnienie specjalne. Otrzymywali je  chłopcy o imieniu Hubert, którzy wykonali ładne prace.

Uczniowie klasy II wzięli udział w dwóch konkursach dotyczących wakacji. W konkursie wojewódzkim - „Moje wspomnienia z wakacji” Amelka Chudzik i Madzia Durda zajęły II miejsce.

Natomiast Anitka Wyka i Jakub Gajewski otrzymali wyróżnienia w konkursie „Bezpieczne wakacje” na szczeblu powiatu.

Zespół Szkół w Pysznicy nosi imię Jana Pawła II. Szkoła ta od wielu lat organizuje Dziecezjalny Konkurs Artystyczny o tematyce papieskiej i patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły brali udział prawie we wszystkich edycjach konkursu. Zawsze otrzymywali nagrody i wyróżnienia.  Tak było również w bieżącym roku szkolnym. Tematyka prac plastycznych nawiązywała do tematu „Matka Ziemia”. W kategorii klas I-III   I miejsce zajęli Filip Białas i Hubert Kubas, a Magdalena Durda otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV-VI wyróżnieni zostali Julia Kucwaj i Patryk Gola. Rafał Sudoł otrzymał wyróżnienie w kategorii uczniów gimnazjum.

W grudniu nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Literatura i Dzieci”. Uczniowie wykonywali prace na temat „Najbliżsi” na podstawie wybranych utworów literackich. Nasi uczniowie Andżelika Marut i Hubert Kubas z klasy II zostali w tym konkursie wyróżnieni.

Uczennica klasy III  Aleksandra Rojek otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Malujemy Jesień”.

Błażej Matejek z klasy IV został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kania ruda – drapieżny latawiec”

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!